W nawiązaniu do wtorkowego konkursu, dzisiaj przybliżymy Państwu na czym polega zabieg higienizacji. W skrócie jest to skaling oraz piaskowanie.
Skaling, czyli usunięcie z zębów kamienia nad i poddziąsłowego. Zazwyczaj wykonujemy go za pomocą skalera ultradźwiękowego.
Na usunięcie kamienia powinniśmy się zgłaszać do higienistki średnio raz na pół roku.
Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zalegające złogi kamienia nie doprowadzą nie tylko do chorób w obrębie jamy ustnej jak zapalenie dziąseł, przyzębia, próchnica czy halitoza, ale także zapobiegniemy negatywnemu wpływowi bakterii bytujących w jamie ustnej na inne narządy wewnętrzne w naszym organizmie jak np. nerki, serce czy mózg.
Można więc rzec, że usuwanie kamienia raz na pół roku wykonujemy w celach ogólnozdrowotnych.
Piaskowanie natomiast to nic innego jak usunięcie z naszych zębów wszelkiego rodzaju osadów i przebarwień powstających w wyniku spożywania niektórych pokarmów i napojów, a także palenia papierosów.
Przy niewielkich osadach zabieg ten wykonuje się głównie w celach estetycznych, przy większych, również w celach zdrowotnych.
Piaskowanie wykonujemy urządzeniem zwanym piaskarką, z którego pod ciśnieniem wydobywa się woda, powietrze oraz specjalistyczny piasek.
W zależności od rodzaju piasku używanego w gabinecie z zabiegu piaskowania możemy korzystać raz na pół roku lub raz na 3 miesiące.
Na koniec, aby jak najdłużej utrzymać efekt skalingu i piaskowania, higienistka wykonuje polerowanie zębów szczoteczką obrotową z profesjonalną pastą.
Podsumowują: zabieg higienizacji jest to swego rodzaju SPA dla naszych zębów i dziąseł. Po wizycie są one czyste i odświeżone, a tym samym nasz uśmiech staje się bielszy i olśniewający.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 603 887 203

mail: recepcja@ortholand.pl
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 14:00