Aby utrzymać prawidłową higienę w obrębie jamy ustnej powinniśmy regularnie myć zęby – minimum 2 razy dziennie – po śniadaniu oraz przed snem.

Na rynku mamy 3 rodzaje szczoteczek: szczoteczki manualne oraz dwa rodzaje szczoteczek elektrycznych – oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne oraz soniczne.

Dzisiaj postaramy się Państwu zobrazować najczęściej zalecaną metodę szczotkowania zębów w przypadku dorosłej, zdrowej osoby jeśli chodzi o szczoteczki manualne.

Po nałożeniu odpowiedniej pasty i rozprowadzeniu jej po zębach, włosie szczoteczki ustawiamy pod kątem 45 stopni w kierunku brzegu dziąsłowego, po czym wykonujemy bardzo delikatne ruchy poprzeczne o charakterze wibracji/drgania następnie kończąc ruchem wymiatającym w kierunku powierzchni żującej/ brzegu siecznego. Jest to tzw. Metoda Bass`a uzupełniona o metodę Roll.

Taką techniką myjemy po kolei wszystkie powierzchnie zębów w szczęce i żuchwie od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Wykonujemy po około 5 powtórzeń w jednym miejscu. W zębach siecznych od strony języka i podniebienia główkę szczoteczki ustawiamy pionowo. Powierzchnie żujące oczyszczamy poziomymi ruchami szorującymi. Mycie zębów powinno trwać około 3 minuty.  Należy pamiętać aby szczoteczka, której używamy posiadała miękkie, gęste włosie oraz stosunkowo niewielką główkę, żebyśmy swobodnie mogli dotrzeć do każdego zęba. Nie zapominajmy również, że szczoteczkę należy wymieniać minimum raz na 3 miesiące lub wcześniej gdy wyraźnie widać oznaki zużycia oraz bezwzględnie po przebytych infekcjach.

👉 Rekomendowane przez dyplomowaną higienistkę Natalię Skrajną z Ortholand 🦷

Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 603 887 203

mail: recepcja@ortholand.pl
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 14:00